Influencer Marketing Faydaları Nelerdir?

Influencer Marketing Faydaları Nelerdir?

Pazarlama’da güven olmadan hiçbir şey olmaz. Pazarlamada güven demek, inşaatın temeli demek. Müşteriler olmadan, marka bağlılığı geliştirilemez. Güvenilmeyen markalar kaliteli ürün üretmelerine rağmen satış rakamları hep düşüktür. Markanızın bulunduğu piyasada büyümesi ve gelişmesi için müşterilerinize güven vermesi gerekir ki müşteri ürünü satın alsın. Müşterilerinizin güvenini kazanmak birkaç yol var.

Sosyal Medyada Yerinde Sayıklama, Devamlı Geliş

Sadece pazarlama ajansları ile anlaşmanız müşterilerinizin güvenini kazanmaya yetmeyebilir. Modern pazarlamada, sosyal medya da aktif olmak oldukça önem taşımaktadır. Birçok marka sosyal medya platformlarında sayfalar oluşturuyor fakat pek önem vermiyorlar, bu oldukça yanlış bir düşünce. Markalar sosyal medya sayfalarında aktif oldukça markanın ne kadar değer kazandıklarını göreceklerdir. Influencerlar, belli ücretler karşılığında ürününüz hakkında içerik oluştururlar. Bu yöntem, daha geniş kitlelere ulaşmanız için bir etkendir. Bu hususta yetenekli ve güvenilir bir Influencerla çalışmak oldukça önemlidir.

Sosyal Medyadan Yararlanarak Müşteri Çekin

Influencer Marketing pazarlama alanını kullanarak müşteri çekin. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi. Influencerlar belli başlı ücretler karşılığında ürününüz hakkında içerik oluştururlar. Bu yöntem daha geniş kitlelere ulaşmanız için bir etkendir. Influencer ile anlaşırken şu hususlara dikkat edin. Daha önce hangi markalarla iş birliği yapmış? Bugüne kadar oluşturduğu sponsorlu içerik ne kadar? Ürünü satın alan takipçileri ürünü kullandıktan sonra geri dönüş sağlamışlar mı? Gibi soruların cevabını arayın. Bununla birlikte markanıza müşteri çekmek için Influencerlara promosyon kodları dağıtın, Influencerlar’da takipçileri ile paylaşsın. Böylece 1 taşta 2 kuş vurmuş oluyoruz. Promosyon kodlarının içeriğini belirleyin örneğin; indirim kodu, ücretsiz deneme ürünü, 1 alana 1 bedava gibi promosyon kodları oluşturun ve bunları Influencerlar aracılığı ile dağıtın.

Buraya Yorum Bırak

E-mail adresin yorumlarda paylaşılmayacak.